Aktivity

  20.10.2017

Praktický seminář pro trenéry II. a III. třídy v Brně

Hlavní kouč: Antonín Mrzílek- reprezentační trenér třídy Optimist

Přednášející: Antonín Mrzílek, Michal Kumštát, Lenka Dovrtělová, Jan Sedláček

 

 

Program praktické části:

  1. Praktická ukázka první pomoci- Jan Sedláček
  2. Skupina 8 závodníků třídy Optimist.
  3. 3-4 čluny, podle počtu účastníků, tak aby se cca po 2-3 lidech dostali na člun a měli možnost střídat, pokud bude více účastníků.
  4. Každé skupince se zadá úkol, co se má odtrénovat  (objezdy bóje, start, technika na stoupačku/ zaďák), a pak si připraví krátký rozbor vč. videa, na cca 15-20min. Tam se rozebere, jak se s tím vypořádali, zda  natáčeli ze správného úhlu, co vědí o technice atd.
  5. Účastníci by měli mít  kameru, případně bude zapůjčena - dnes stačí i lepší mobil, tablet, ideálně ve vodě odolnějším provedení, dá se   použít i  iPad ve vodotěsném obalu.

 

Program teoretické části:

  1. Sportovní výživa- Mgr. Michal Kumstát, FspS Brno
  2. Kompenzace a relaxace- Mgr. Lenka Dovrtělová, FspS Brno
  3. Základní návyky mladých jachtařů- Antonín Mrzílek

Technické zajištění: 8  plachetnic třídy Optimist, 3 motorové čluny pro účastníky, 1 člun pro kameramana, projektor, tabule s klip charty.

Počet účastníků: 13. Po úspěšném absolvování přednášek a praktické části 8  účastníků obnovuje trenérské licence II. a III. třídy a 5 účastníků získalo trenérskou licenci III. třídy. 

 

Reference:

Praktický seminář pro trenéry II. a III. třídy 20.-22.10.2017 Brno – shrnutí

Páteční přednáška na téma Sportovní výživa připravená Michalem Kumštátem byla cílená na sportovce – děti. Praktické rady a připomínky, co a jak jíst před, během i po závodě a také ve dnech tréninku a relaxace, včetně odpovědí na naše otázky, vše bylo řečeno velmi jasně.

V sobotu ráno teorie první pomoci Jana Sedláčka s filmovými ukázkami konkrétních situací, ukázkami resuscitačních postupů na figuríně, doporučení odkazů i mobilních aplikací. Vše připraveno tak, aby se dalo efektivně použít v jachtařských podmínkách.

Následovala teoretická část Tondy Mrzílka, který se s námi podělil o své trenérské zkušenosti a postupy a praktická část Tomáše Hály zaměřená na takeláž a nastavení lodě.

Odpoledne jsme kvůli chybějícímu větru pokračovali v teorii.

Závěr dne patřil Lence Dovrtělové a její přednášce na téma Kompenzace a relaxace. Zde bych uvítala více času, aby bylo možno si jednotlivé doporučené cviky i vyzkoušet.

V neděli jsme při krátké schůzce v klubovně vysvětlili závodníkům jaké konkrétní nácviky (starty, objezdy boje, technika- stoupačka/zaďák) budeme trénovat. Každý trenér měl na starost vždy jednu dovednost.

Tutéž dovednost pak trenéři se skupinkou závodníků trénovali, včetně natáčení záznamu, na vodě. Vše pečlivě sledoval hlavní mentor Tonda Mrzílek a doplňoval nás tam, kde to bylo třeba.

Po praktické části na vodě jsme každý svůj úsek prošli a okomentovali společně se závodníky za pomoci natočených záběrů. Opět pod dohledem Tondy Mrzílka.

Seminář zaměřený na trenéry juniorských jachtařů byl pro mne velkým přínosem a také inspirací, kam se mohu se svými dovednostmi posunout, aby byla práce s dětmi v rámci tréninků více komplexní a vedená správným směrem.

Všechny přednášky byly v kompetenci vždy konkrétního specialisty/specialistky na danou problematiku a pečlivě připraveny.

Skvěle připraven byl i harmonogram celého semináře, včetně společných obědů a večeří, kde jsme si mohli spolu s ostatními trenéry popovídat.

 

Monika Hykrdová

ŠTÍTKY ČLÁNKU:

Proběhlo