Okruhový jachting

Filtrace

  Pavel Kamenský

Bic techno, windsurfing - technika jízdy

Windsurfing je v podstatě spojovací článek surfingu a jachtingu. Na rozdíl od plachetnice je ale stěžeň plachty připevněn k plováku pomocí ohebného kloubu, což umožňuje jezdci téměř libovolnou manipulaci s oplachtěním, a tím i řízení směru plavby ve výtlačné jízdě. Při vyšších rychlostech se plovák dostává do skluzu a je jej možné řídit pouhým nakláněním podobně jako na skateboardu. Přestože historie windsurfingu nesahá příliš daleko do minulosti, již se stal olympijským sportem a rozvinul se do obrovského množství podob.

Celý příspěvek >

  Milan Hájek

RS 700 - technika jízdy

Plachetnice RS 700 je aktivní skiffovou lodní třídou v České republice a je to nejrychlejší jednoposádková jednotrupá plachetnice u nás. Je konstruována tak, aby byla uživatelsky přívětivá. Loď má hlavní plachtu, genaker a trapéz.

Celý příspěvek >

  Milan Hájek

RS Feva - technika jízdy

Lodní třída RS Feva, uznaná světovou jachtařskou asociací v roce 2005 jako oficiální mezinárodní ISAF třída, je jedna z mála dvouposádkových plachetnic pro děti a mládež působící na našem území. RS Feva je celosvětově nejrozšířenější dvouposádková loď a do současné chvíle bylo vyrobeno přes 6500 těchto plachetnic. Každoročně je pořádáno Mistrovství světa, kterého se účastní více než 180 plachetnic, Mistrovství Evropy a evropský pohár Eurocup.

Celý příspěvek >

  David Křížek

Mediální prezentace

Velmi zajímavá přednáška od Davida Křížka o tom, jak se může závodník mediálně prezentovat a vydělat si tím na své závody a fungování. Ve třech videích se dozvíte o marketingu a mediální prezentaci celkově, o tiskových zprávách a o různých formách propagace.

Celý příspěvek >

  Petr Fiala

Melges 24 - technika jízdy

Melges 24 byl oficiálně představen v roce 1993. Po čtyřech letech se konalo první mistrovství světa těchto lodí v Anglii a na start se postavilo krásných 98 posádek. Je to je jedinečná one-design loď a její obliba ve světě i u nás stále roste. Celkem bychom se mohli dopočítat kolem osmi set lodí po celém světě. Má dvě základní plachty, genaker a ovládání není ve své podstatě vůbec složité.

Celý příspěvek >

Stránka 1 z 3