Trenéři

Filtrace

  Michal Kumstát

Zdravá výživa

Následující přednáškou vás provede Michal Kumstát, který přednáší na fakultě sportovních studií na Masarykově univerzitě v Brně. Působí tam na katedře podpory zdraví a má na starosti předměty týkající se sportovní výživy, fyziologie výživy a podobné. Právě tyto znalosti předá v následující přednášce i vám.

Celý příspěvek >

  Jakub Kozelský

Příprava závodníka na Olympiádu

V následujících sedmi videích se dozvíte o cestě Veroniky Kozelské Fenclové na Olympijské hry. Přednášku vede Veroničin trenér a zároveň manžel – Jakub Kozelský. Dozvíte se, jak probíhaly tréninky a celková příprava a jaké všechny překážky museli překonávat.

Celý příspěvek >

  Petr Ondráček

COLREG 72

COLREG 72 – Úmluva o mezinárodních pravidlech pro zabránění srážkám na moři Moře a oceány jsou dopravní cestou a proto tak jako na souši nebo na jezerech či řekách musí i zde být bezpečnost lidí i dopravního prostředku svázana jak s psanými, tak nepsanými pravidly. Ty platí v okamžiku, kdy položíme loď na vodu a vyplujeme.

Celý příspěvek >

  Jan Sedláček

První pomoc a vodní záchrana

Honza Sedláček je vynikající záchranář, který má nemalé zkušenosti i s jachtingem. V následujících videích se od něj dozvíte, jak postupovat při záchraně tonoucího se. Vysvětlí vám podrobně všechny kroky, které je nutné udělat k tomu, abyste dokázali někoho zachránit, oživit. V jednotlivých videích je vše důležité vysvětleno a ukázáno na reálných případech. Přednášky byly zpracovány dle doporučení a s materiály České resuscitační rady - Guidelines 2015.

Celý příspěvek >

  David Křížek

Nové trendy v jachtingu - Foilování

V poslední době se jachtařská veřejnost dělí na dva tábory. Jeden tábor je převážně zastáncem tradičního jachtingu a ten druhý vidí budoucnost v nových technologiích a především foilování. Co to vlastně to foilování je, jaká je jeho historie, současnost a budoucnost, nám prozradí David Křížek, který právě foilování podporuje a snaží se prosadit nejen u nás, ale i ve světě.

Celý příspěvek >

  Petr Fiala

Melges 24 - technika jízdy

Melges 24 byl oficiálně představen v roce 1993. Po čtyřech letech se konalo první mistrovství světa těchto lodí v Anglii a na start se postavilo krásných 98 posádek. Je to je jedinečná one-design loď a její obliba ve světě i u nás stále roste. Celkem bychom se mohli dopočítat kolem osmi set lodí po celém světě. Má dvě základní plachty, genaker a ovládání není ve své podstatě vůbec složité.

Celý příspěvek >

  Petr Kořan

Fireball - technika jízdy

Mezinárodní lodní třída Fireball je moderní 5 m dlouhá, ryze sportovní loď s úctyhodnou plochou plachet 24 m2, mající svoji kolébku v zemi jachtingu zaslíbené - Anglii. Odtud se rozšířila do celého světa a vrcholné závody, t.j. především Mistrovství světa, se stěhují z kontinentu na kontinent. Fireball má dvě základní plachty – kosatku a hlavní plachtu a jednu plachtu přídavnou – spinakr, která se vytahuje na zadní a boční směr větru.

Celý příspěvek >