Vzdělávání

Příprava závodníka

  Štěpán Novotný

Pravidla budování návyků

Se Štěpánem Novotným, trenérem SCM ILCA, se v této přednášce seznámíme s příklady návyků v jachtingu, které může každý jednoduše začít používat. Jsou představeny různé varianty jachtařských dnů, ať už závodní den nebo tréninkový den.

Celý příspěvek >

  Tomáš Pošepný, Štěpán Novotný, Eva Skořepová

Tréninkový deník Yarmill

Seminář o tréninkovém deníku Yarmil.

Celý příspěvek >

  Karel Lavický

Příprava na olympijské hry v Tokiu a jejich průběh

Karel Lavický je několikanásobný mistr České republiky ve windsurfingu, který reprezentoval Českou republiku už na třech Olympiádách – poprvé v roce 2012. V přednášce mluví o logistice a přípravě na Olympiádu do Tokia. První přípravy v roce 2020 a následně v roce 2021. Jak pandemie ovlivnila logistiku, plány a trénink před Olympiádou a jak to nakonec v Tokiu vypadalo doopravdy? Co všechno bylo nutné absolvovat před odjezdem a po příjezdu na místo. Co byla jejich každodenní rutina? A odpovědi na mnoho dalších otázek spojených s touto největší sportovní akcí roku.

Celý příspěvek >

  Václav Brabec

ZAVODNÍ PRAVIDLA JACHTINGU - ŠTÍT I MEČ

V této interaktivní přednášce vám Vašek Brabec představí základní koncept fungování pravidel jachtingu, poradí vám, jak se v nich vyznat a dozvíte se i tipy a triky, jak tyto znalosti využít na vodě, ale i v případě nouze u protestu. Z přednášky si odnesete informace o tom, k čemu mi je znalost pravidel, jak jsou členěna Závodní Pravidla Jachtingu – jaké jsou tam sekce, jaká jsou nejdůležitější pravidla, která loď je s právem plavby a co je omezení. V neposlední řadě si na názorných ukázkách můžete procvičit, v jakých situacích se uplatňují jednotlivá pravidla.

Celý příspěvek >

  Michal Kumstát

Zdravá výživa

Následující přednáškou vás provede Michal Kumstát, který přednáší na fakultě sportovních studií na Masarykově univerzitě v Brně. Působí tam na katedře podpory zdraví a má na starosti předměty týkající se sportovní výživy, fyziologie výživy a podobné. Právě tyto znalosti předá v následující přednášce i vám.

Celý příspěvek >

Stránka 1 z 4