Kalendář akcí

Příspěvky autora

Milan Koláček

Medailonek - Milan Koláček

Milan Koláček (*1979) je reprezentantem České republiky v zaoceánském sólovém jachtingu, vítězem francouzského sólového šampionátu roku 2012 a ve stejném roce se stal Osobností roku České asociace námořního jachtingu. Žije již 9 let ve Francii, kde se na vrcholové úrovni věnuje sólovému jachtingu. Zde je třeba žít a pracovat, aby byl jachtař v kontaktu s nejnovějšími technologiemi, s potřebnými informacemi a samozřejmě s celou světovou špičkou. Mimo vlastních regat se zde podílel na přípravách dalších týmů, jako jsou Credit Mutuel de Bretagne, Spindrift Racing nebo ACTUAL. Ve funkci preparátora pracoval na nejmodernějších závodních speciálech, včetně největších trimaranů kategorie Ultime. Často je zván i k náročným kompletacím dalších karbonových závodních speciálů i za kormidla jiných týmů, které si Milana najímají. Od roku 2014 je aktivní v lodní třídě Figaro. Je členem asociace Lorient Grand Large, která sdružuje sólové jachtaře a organizuje jejich další vzdělávání v oborech, které se závodním sólovým jachtingem souvisejí.

  Milan Koláček

Rolex FastNet 2023

Přednáška je vedena Milanem Koláčkem a Milanem Tomkem, kteří se oba zúčastnili prestižního závodu Rolex Faastnet Race v roce 2023 Milan Koláček se účastnil na pozici co-skippera na palubě foilující lodi třídy IMOCA společně s G. Carlo Pedotem - účastníkem Vendeé Globe. Po dramatickém průběhu se jim podařilo dokončit závod na 14 místě. Trasu dlouhou 809 mil zvládli za 2 dny, 10 hodin a 59 minut. Oproti tomu Milan Tomek jel s několikačlennou posádkou na menší lodi a na závod se společně připravovali pouze 1 den. Je tedy zajímavé si poslechnout srovnání těchto dvou pohledů a zkušeností.

Celý příspěvek >

  06.02.2024   Milan Koláček

Rolex FastNet 2023

Přednáška proběhne 6.2. 2024 od 18:00. Přednášku lze absolvovat presenčně na místě, nebo i pomocí on-line přenosu.

Celý příspěvek >

  Milan Koláček

Navigační a weather routing systémy na moři

Milan Koláček je reprezentantem České republiky v zaoceánském sólovém jachtingu, vítězem francouzského sólového šampionátu roku 2012 a ve stejném roce se stal Osobností roku České asociace námořního jachtingu. Žije již 9 let ve Francii, kde se na vrcholové úrovni věnuje sólovému jachtingu. Od roku 2014 je aktivní v lodní třídě Figaro a jeho dalším cílem je Vendée Globe.

Celý příspěvek >

Stránka 1 z 1