Aktivity

  11.03.2024   Martin Trčka

SSL Gold Cup 2023

Přednáška začíná informacemi o hlavní myšlence SSL, kterou je hlavně zatraktivnění jachtingu a přiblížení dění laické veřejnosti – proto „fotbalové mistrovství světa v jachtingu“. Má globální ambice a desítky ambasadorů z různých zemí. Inspirovali se v ATP rankingu a mistrovství světa ve fotbale.

Dozvíte se, jaká loď byla vybrána – jak vypadá, jaké má technické parametry, jaké jsou specifika, jak se s ní jede a manévruje a také jaký je přesně formát závodu - jaká je trať, jak se boduje, jak dlouhá je rozjížďka.

Další kapitolou je cesta na Gold Cup 2023 a samotný závod Gold Cup 2023. Pro kvalifikaci a závod se musel složit tým, vymyslet financování a zorganizovat společná příprava a trénink. Finále bylo hrazeno pořadatelem, ale trénink si hradil tým sám. Dozvíte se tedy, kde vzali finance a také jak probíhalo skládání celého týmu – kolik má tým členů, jak vybírali jednotlivé členy a jaká byla kritéria pro výběr. Samotný závod byl pak na Kanárských ostrovech, kde se sešly týmy z celého světa. Ukážete si jednotlivé skupiny, s kým byla ve skupině ČR, kdo se dostal do finále a kdo překvapivě vyhrál.

V neposlední řadě se dozvíte různé „zákulisní“ informace ze závodu, jaká byla pravidla, jak probíhal typický den, úloha každého člena při nástupu na loď a co čeká tým i koncept do budoucna.

Na závěr měli účastníci přednášky možnost vznést dotazy a z těch se dozvíte, co si jako tým vyhodnotili, že se povedlo a nepovedlo a co by chtěli zlepšit do příště. Dále, kolik cca strávili celkem hodin na lodi, když započítají kvalifikaci, tréninky a samotný závod. Pak jaká přesně byla úloha kouče Davida Křížka a zda to splnilo očekávání a zda měly týmy ještě někoho jiného na podporu než kouče.

   

ŠTÍTKY ČLÁNKU:

Zajímavosti