Aktivity

  26.03.2019   Jakub Kozelský

Olympijská kampaň

ČÁST 1

V první části Kuba vypráví o svých trenérských úspěších s juniory a ženami na Laseru Radialu. Poukazuje na to, že systémová práce s juniory dokáže velmi brzy přinést dobré výsledky.

Dozvíte se, co všechno obnáší olympijská kampaň, jakou zvolit správnou motivaci a cíle i přes to, že se zpočátku nedaří. Ze začátku není nejdůležitější nominovat se na OH, ale neustále se zlepšovat. Posledním bodem v této části je plánování celého cyklu – cíle, jachtařské podmínky, logistika, materiál. Závěrem je zmíněno plánování přípravy na OH Veroniky Kozelské Fenclové.

 

ČÁST 2

V druhé části přednášky se hovoří o realizačním týmu. Není důležité mít pouze trenéra, ale závodník by měl mít i fyzioterapeuta, psychologa, fyzického trenéra a další. Dále je zde v tabulkách ukázáno podrobné roční plánování a jak se důkladně připravit na lokalitu OH. Posledním tématem v této části je tzv. Call book, kam trenér zapisuje informace z tréninků a podrobnosti k lokalitám.

 

ČÁST 3

Poslední část přednášky je nejdelší a hovoří se zde o jednotlivých fázích tréninku – briefing, vlastní trénink na vodě spojený s okamžitou zpětnou vazbou a následný debriefing na břehu. Dále Kuba navrhuje a vysvětluje různá cvičení, která trenér se závodníkem na vodě může procvičovat.