Vzdělávání

Příspěvky autora

Petr Kořan

Medailonek - Petr Kořan

Petr je zkušený jachtař a trenér. Jachtingu se věnuje od roku 1972 a je několikanásobným mistrem ČR. Na LT Fireball, na které jezdí již úctyhodných 40 let, patří dlouhá léta mezi špičku jak u nás, tak i ve světě. Vynikající výsledky v pozici kosatníka i kormidelníka dokazují jeho všestrannost. Jako trenér dvouposádkových lodních tříd pomáhá zlepšovat se nejen závodníkům na Fireballu, ale také začínajícím jachtařům na juniorské lodní třídě Cadet. “Řáno” vždy ochotně pomůže nebo poradí, a tak se podílí na rozvoji tohoto sportu v našich českých podmínkách.

  Petr Kořan

Fireball - technika jízdy

Mezinárodní lodní třída Fireball je moderní 5 m dlouhá, ryze sportovní loď s úctyhodnou plochou plachet 24 m2, mající svoji kolébku v zemi jachtingu zaslíbené - Anglii. Odtud se rozšířila do celého světa a vrcholné závody, t.j. především Mistrovství světa, se stěhují z kontinentu na kontinent. Fireball má dvě základní plachty – kosatku a hlavní plachtu a jednu plachtu přídavnou – spinakr, která se vytahuje na zadní a boční směr větru.

Celý příspěvek >

  Petr Kořan

Cadet - TECHNIKA JÍZDY

Dvouposádková juniorská lodní třída Cadet byla vyprojektována v Anglii Jackem Holtem v roce 1946. Cadet je dlouhý 3,22 m a váží okolo 54 kg. Posádka obsluhuje 3 plachty - hlavní plachtu a kosatku, a na boční a zadní kurz se ještě přidá spinakr. Na Cadetu můžete začít jezdit již v 7 letech a skončit musíte nejpozději v 17 letech. Za sezónu se konají závody regionálního poháru Čech, a pohár České republiky, podle jehož výsledků se rozhodne, které lodě se v létě zúčastní Mistrovství světa.

Celý příspěvek >

Stránka 1 z 1