Volnočasový jachting

Filtrace

  Jiří Zindulka

Jak si správně převzít loď

Každá plavba na charterové plachetnici začíná jejím převzetím. Převzetí je nesmírně důležitá a často podceňovaná akce, jíž je nutné věnovat potřebnou pozornost a přiměřené množství času. Důležité je i pojištění, které je podmínkou bezpečné a klidné plavby. Jirka Zindulka vám předá své zkušenosti ohledně přebírání lodi a vybrání správného pojištění. Jirka vlastnil a provozoval charterovou flotilu v Chorvatsku a Itálii a za 30 let si půjčoval a přebíral stovky lodí. Při vracení lodí se setkal se všemi možnými fintami, jejichž cílem bylo připravit ho neoprávněně o peníze. Řešil desítky případů, kdy jeho zákazníky chtěla nějaká charterová společnost připravit o peníze za škody, které nezpůsobili.

Celý příspěvek >

  Jaroslav Foršt

DOVOLENÁ NA JACHTĚ 7

OBLÍBENÉ DESTINACE A OBLÍBENÉ ZVYKY. Tak. V minulé kapitole jsme hráli trošku na vážnější strunu, podívejme se nyní, kam se vlastně můžeme vydat jachtit. Vzhledem k tomu, že většinu zemského povrchu tvoří moře, je možností skutečně nepřeberně.

Celý příspěvek >

  Jaroslav Foršt

DOVOLENÁ NA JACHTĚ 6

NEBEZPEČNÉ OKAMŽIKY, ZÁKLADY BEZPEČNOSTI NA MOŘI A V PŘÍSTAVU. Nedá se nic dělat, dovolená na jachtě je aktivní dovolená a jako taková v sobě může skrývat prvky určitého rizika. Co dělat, a co naopak nedělat, abyste si vlastní neopatrností nezkazili dovolenou, si povíme v následující kapitole.

Celý příspěvek >

  Jaroslav Foršt

DOVOLENÁ NA JACHTĚ 5

PLAVBA NA MOŘI, konečně jsme zvládli úskalí skoro všech manévrů v marině, kapitán zavelel „mooring do vody“, loď se propletla uličkami mezi moly a před vámi se konečně rozprostřelo moře. Obzor se roztáhnul, mraky se staly větší a nebe bylo najednou všude.

Celý příspěvek >

  Michal Krysta

SÓLOVÝ ZÁVOD PŘES ATLANTIK – GLOBE 5.80 TRANSAT 2021

Michal Krysta si postavil závodní jachtu nové lodní třídy Globe 5.8 z překližky a vyrazil s ní na sólový závod přes Atlantik. To byl hlavní cíl projektu Across the Horizon. Na podzim 2021 se podařilo projekt dotáhnout do zdárného konce a ze závodu Globe 5.80 Transat si přivezl krásné druhé místo. 3800 mil sólo na jachtě dlouhé 5.8 m. Jak se taková loď staví? S čím vším musel při závodě bojovat? To vše se dozvíte v této zajímavé přednášce plné fotek a videí.

Celý příspěvek >

Stránka 1 z 5