Vzdělávání

  01.03.2020   Christian Dumard

Meteorologie, Weather routing v závodech na moři

První část
V první části se dozvíte především o principu fungování meteo modelů, jaké typy a druhy meteo modelů existují - obecné modely, modely s vysokým rozlišením, ensemble modely a vlnové modely. Každý model je podrobně popsán.

Druhá část
Na začátku druhé části je popsán poslední z modelů a pak už se Christian věnuje weather routingu. Dozvíte se, jak vlastně routing funguje, s jakými počítat podmínkami, jaké nepřesnosti mohou při výpočtu způsobit polární diagramy a jaké jsou časté chyby při routingu.

Třetí část
Třetí část je věnována systému Squid, který je používaný k vyžádání údajů o počasí. Jsou zde ukázány satelitní snímky a výstupy ze systému, které jsou podrobně popsány, tyto výstupy se většinou vztahují k určitému závodu, který skutečně proběhl. Tento systém se také používá v delších závodech pro výpočet přibližného trvání závodu a Christian ukazuje, jak takový výpočet probíhá.

Čtvrtá část
Poslední část je zaměřena především prakticky a pracuje se v ní se systémem Squid a Christian vysvětluje, jak přesně výpočty probíhají a jak systém ovládat. Je zde trasována cesta z Kanárů přes Atlantik a jsou prezentovány techniky vyhodnocení informace z weather routingu, hledání alternativních tras a vyhodnocení variant.
 

ŠTÍTKY ČLÁNKU:

MeteoNavigace