Vzdělávání

  27.02.2024   Jiří Zindulka

Jak si správně převzít loď

Jiří Zindulka

Jachtingu se intenzívně věnuji od roku 1987. Od roku 1994 se zabývám jachtingem profesionálně, vlastnil a provozoval jsem charterovou flotilu v Chorvatsku a Itálii a za 30 let jsem si půjčoval a přebíral stovky lodí. Při vracení lodí jsem se setkal se všemi možnými fintami, jejíchž cílem bylo připravit mne neoprávněně o peníze. Řešil jsem desítky případů, kdy naše zákazníky chtěla nějaká charterová společnost připravit bezdůvodně o peníze za škody, jež nezpůsobili. Na základě svých zkušeností jsem připravil návod na bezpečně převzetí a předání lodí, který vám ušetří spoustu problémů, zpříjemní vám plavbu a ušetří vám peníze při vracení lodi. A díky kterému poplujete bezpečněji.

Anotace: 

Každá plavba na charterové plachetnici začíná jejím převzetím. Převzetí je nesmírně důležitá a často podceňovaná akce, jíž je nutné věnovat potřebnou pozornost a přiměřené množství času.

Důležitou podmínkou bezpečné a klidné plavby je mimo správného převzetí lodi také dobré pojištění. Jedná se především o pojištění odpovědnosti skippera a pojištění kauce skládané při pronájmu lodi. Na výběr je vždy z více možností a není úplně jednoduché vybrat si z nabízených možností tu nejlepší pro vás. Seznámím vás i s různými druhy pojištění a doporučím vám to nejvhodnější.

7 důvodů, proč se vyplatí správně si převzít loď:

  1. Seznámíte se s tím, co na lodi je a kde je to uložené.
  2. Seznámíte se s lodí a s tím, jak vše funguje (vysílačka, motor, kotevní vrátek, WC,…)
  3. Odhalíte chybějící věci a necháte si je doplnit (impeler, kombinačky, klíč potřebný na výměnu impeleru,...).
  4. Odhalíte poškozené věci a necháte si je opravit, případně vyměnit.
  5. Objevíte nejasnosti a necháte si je vysvětlit.
  6. S vámi se s lodí seznámí další člen posádky, vaše pravá ruka, která najde v lodi potřebné věci (vesty, bocmanskou lávku, impeler, nůžky na přestřižení stěhů, lékárnu,  atd.), když vy budete muset být v krizové situaci u kormidla.
  7. Správným převzetím lodi ušetříte peníze při vrácení lodi, protože vám nikdo nebude moci „přišít“ poškození, které jste neudělali. 

Správné převzetí lodi vám zabere několik hodin v závislosti na vašich zkušenostech a na velikosti lodi. V názorných videích vám ukážeme, jak krok za krokem při převzetí lodi pokračovat. A na vaše otázky odpoví Jirka, který již během svého jachtařského života přebíral stovky lodí. 

Pořádá: kolektiv Jachtařské akademie ČSJ a NEWTON University.

Čas přednášky: 27.2. 2024 od 18:00 na adrese: Kongresové centrum Praha, 5. května 1640/ 65,  Nusle, 140 21 PRAHA 4, NEWTON University - vchod č. 6, 4. patro.

Vstupné pro veřejnost je 300 Kč, pro posluchače NEWTON University je 150 Kč, pro nositele závodní licence ČSJ a SZJ zdarma.


Průběh přednášky: Presenčně na místě, anebo on- line živý přenos.  Po obdržení platby, či potvrzení závodní licence, obdrží zájemci pozvánku na presenční účast, anebo link na on- line přenos.

Registrace: je možná do 15:00 hodin 27.2. 2024.

 

RGISTRACE ZDE

ŠTÍTKY ČLÁNKU:

Proběhlo