Vzdělávání

  14.03.2024   Jiří Zindulka

Jak si správně převzít loď

Přednáška je rozdělena na 5 hlavních témat, kterými jsou:

  • Převzetí lodi, které začíná výběrem samotné lodi a charterové společnosti
  • Načasování příjezdu do mariny a převzetí lodi
  • Vlastní převzetí lodi
  • Předání lodi a případné spory o škodách s charterovou společností
  • Pojištění před plavbou a při plavbě, druhy pojištění

Jak už bylo zmíněno, převzetí lodi začíná výběrem samotné lodi a charterové společnosti. Při výběru kvalitní společnosti je pravděpodobné, že budeme mít kvalitní loď, proces vyřízení formalit bude rychlejší a o jednotlivých lodích můžeme najít jasné a přehledné informace.

Dále se přednáška zabývá správným časem na převzetí lodě. Většina společností uvádí převzetí v podvečerních hodinách, ale pokud je loď hotová dříve, často není problém převzít dřív – funguje to často právě u těch kvalitnějších společností. Vždy se vyplatí zavolat si předem a zeptat se. Důležité je také počítat s dostatkem času na převzetí lodě.

Nejdelší část přednášky je věnována vlastnímu převzetí lodi, které je velmi důležité a je dobré ho nepodceňovat a vyhradit si na něj dostatek času. Řeknete si důvody, proč se vyplatí důkladné převzetí lodi a zhlédnete videa, jak krok po kroku probíhá převzetí lodi a jednotlivých vnitřních i vnějších částí.

Dalším tématem je předání lodi a případné spory. Jirka vám řekne, co bývá nejčastějším problémem a dá vám tipy pro co nejhladší průběh při vracení lodi.

S bezpečnou plavbou souvisí i pojištění, kterých je několik druhů - pojištění storna, cestovní pojištění, pojištění odpovědnosti skippera a pojištění kauce. Dozvíte se, k čemu jsou jednotlivá pojištění dobrá, na kolik vyjdou a které se vyplatí si sjednat.