Aktivity

  28.02.2019   Michal Kučera

Rozvoj mládežnického jachtingu v klubech

Rozvoj mládežnického jachtingu v klubech - přímá práce s kluby

Program navržený a schválený Trenérsko-metodickou komisí (TMK) je v roce 2019 zamě-řený na rozvoj mládežnického jachtingu v jachetních klubech, které mají zájem o dlouho-dobou koncepční práci s mládeží v LT Optimist. V tomto roce je počítáno s podporou 2-4 klubů.

Podpora (náborová, letní tábory, organizační struktura, strategické plánování, trenérská metodika, materiální podpora) vybraných klubů bude nastavena na základě konktrétních potřeb těchto klubů.

Cílem podpory je:

  • rozšíření členské základny Optimist
  • nastartovaní a udržitelnost klubové práce s mládeží
  • meziklubová spolupráce
  • zkvalitnění trenérské práce

Způsob dosažení uvedených cílů:

  • předávání know-how
  • zpřístupnění tréninkových a výukových materiálů (pdf, video, prezentace pro trenéry)
  • workshopy přímo v klubech
  • školení trenérů III. třídy přímo v klubech

 

 

průběh projektu Rozvoj mládežnického jachtingu “Přímá práce v klubech”

Máme za sebou první část projektu, který byl schválený TMK pro rok 2019. Projekt je zaměřený na podporu klubů, které potřebují zavést metodiku pro LT Optimist, vyškolit trenéry, pomoci s nastartováním strategického plánu klubového rozvoje.

 

Rád bych tedy shrnul jeho dosavadní průběh. Od února do dubna se mohly kluby do tohoto projektu přihlásit. Celkem se přihlásilo 7 klubů. Se třemi kluby letos cíleněji pracujeme a ostatní trenéři, kteří se účastnili workshopů na Bezdrevu a Jesenici, již mohou čerpat z tréninkových materiálů, které jsou zatím v pracovní verzi, aby je mohli trenéři připomínkovat a doplňovat. S YC DIM Bezdrev a Jachtklub Sokolov jsme zapojili jejich jachtařskou mládež a trenéry a nastartovali roční tréninkový plán. Na podzim plánujeme v metodické práci pokračovat. Je stanovený další workshop na Rozkoši 27.-29.9. Sezónu bychom chtěli s trenéry a závodníky ze zapojených klubů zakončit společným soustředěním na moři. Do konce roku 2019 by měly být dopracovány materiály a následně budou zpřístupněny na webu jachtařské akademie.

 

Rovněž bych se s vámi rád podělil o zpětnou vazbu zůčastněných trenérů (viz odkazy). Většina z trenérů uvedla i své jméno, které však při zveřejnění nebudu uvádět. Za zpětnou vazbu jsem opravdu vděčný, protože umožňuje vylepšit výstupy projektu a jachtařská veřejnost takto získá pohled na tento projekt i z druhé strany.

zpětná vazba odkazy na FB:

Bezdrev

Jesenice

Moc děkuji největším “tahounům” obou zmíněných klubů Honzovi Čutkovi a Katce Vainertové za skvěle připravené zázemí a ochotu a energii, s jakou do toho šli.

 

Více se můžete informovat: Michal Kučera, tel. 731187737, sailing.for.fun.cz@gmail.com

 
 

 

ŠTÍTKY ČLÁNKU:

Proběhlo