Aktivity

  21.01.2020   Karel Lavický

Cesta k účasti na třetí olympiádu - Tokio 2020

Karel Lavický se v přednášce zaměřuje na svou cestu na Olympijské hry v Tokiu, na které se kvalifikoval v září 2019. Hovoří o faktorech, na které je nejdůležitější se zaměřit, aby měl jachtař šanci se na OH vůbec dostat.

 

První část

V první části se dozvíte, jak Karel v mládí s windsurfingem začal, jak od hokeje přešel k jachtaření, jak dopadly jeho první závody a jak se díky Patrikovi Polákovi vypracoval a začal s ním jezdit na závody.  Poté se přenesete do roku 2019, kdy se Karel nominoval na OH v Tokiu.
Každý jachtař, který by se chtěl na OH dostat, by se měl zaměřit na následující faktory – plán, trenér a tým, tréninkovou lokalitu a testování materiálu, všechny tyto faktory jsou zde popsány blíže.
 

 

Druhá část

Druhá část je zaměřena podrobněji na kondiční přípravu, kdy Karla trénoval polský trenér a díky výpočtům zvolili podle nich tu nejlepší kombinaci tréninků, které měly Karla připravit na závod na Lago di Garda. Tam se díky skvělým výsledkům nakonec kvalifikoval na Olympijské hry v Tokiu 2020. Hovoří se zde o přípravě na závod a také o průběhu tohoto závodu.

ŠTÍTKY ČLÁNKU:

Příprava závodníka