Aktivity

  24.03.2022   Karel Lavický

Příprava na olympijské hry v Tokiu a jejich průběh

1. část
V první části se dozvíte o tom, jak probíhala kvalifikace na OH v Tokiu a na kterých závodech se Karel nominoval. Po úspěšné kvalifikaci následovalo naplánování logistiky, která nebyla vůbec snadná. Navíc byla Olympiáda o rok odložena a vše se muselo překopat. Spolu s přípravami souvisela i velká byrokracie. Dostávali spoustu emailů a dokumentů, které museli nastudovat.
Další zajímavé vyprávění je určitě o podmínkách na hotelu a mimo hotel, jaká byla pandemická opatření a co všechno museli účastníci každý den podstupovat.
Pandemická opatření ztěžovala i podmínky při tréninku. Závodníci nemohli opustit přístav a pokud jim něco chybělo, museli shánět u ostatních závodníků. Karel také povídá o jednotlivých závodech, o podmínkách na vodě, vysvětluje trať a rozebírá jednotlivé rozjížďky a své výkony. Celé vyprávění je proloženo fotkami a videi jak ze závodů, tak z hotelu.
 
 
2. část
Ve druhé části se dozvíte, jak Karel vnímá rozdíl mezi třemi Olympiádami, kterých se zúčastnil. Jak prožívá přechod na windsurf s foilem, který bude na další Olympiádě a jaké jsou ambice na příští Olympiádu v týmu Milana Hájka.
 

ŠTÍTKY ČLÁNKU:

Příprava závodníka