Vzdělávání

  21.06.2019   Michal Kučera

Praktický seminář pro trenéry III. třídy

ZPRÁVA Z PRAKTICKÉHO SEMINÁŘE PRO TRENÉRY III. TŘÍDY - Jesenice 21.-23.6. 2019

Seminář pro trenéry III. třídy byl plně obsazený. Účastnilo se celkem 15 trenérů. Z toho 5 si obnovovalo licenci III. třídy. 
Seminář probíhal ve spolupráci s Jacht klubem Sokolov, který se také zapojil do projektu “Rozvoj mládežnického jachtingu - přímá práce v klubech”.

Využili jsme tedy mladé jachtaře LT Q pro praktické ukázky jachtingu. Jednalo se celkem o 4 tréninkové jednotky, kde jsme s trenéry přímo na dětech ukazovali koncepční práci trenéra.

 

V pátek jsme začali se čtyřmi mladými závodníky a do neděle se pro pozitivní ohlas z předchozích dní přidali začátečníci.
 
Jako součást semináře probíhaly prezentace pro trenéry, které byly přímo provázány s praktickou výukou. Trenéři se prakticky zapojovali do tréninků na vodě i na suchu. 

Pro trenéry byly připraveny tréninkové materiály, které jsou zatím brány jako pracovní a budou testovány trenéry v průběhu tohoto roku a poté bude možnost je zveřejnit.

Na konci semináře trenéři vyplnili online testy a rovněž byli požádáni o zpětnou reakci na proběhlý seminář. Zpětná reakce bude použita pro účelnější nastavení dalších seminářů. Dle ohlasu, především členů Jachtklubu Sokolov, byl seminář výrazným přínosem pro mladé závodníky i jejich trenéry. Rádi by v takovéto koncepční spolupráci pokračovali.

Děkuji všem členům klubu za skvěle připravené zázemí i možnost použití třech motorových člunů pro potřeby praktického semináře.

Předpokládáme, že naplánujeme další tréninkové soustředění na podzim 2019.

 

ŠTÍTKY ČLÁNKU:

Proběhlo