Vzdělávání

Příspěvky autora

Václav Brabec

Medailonek - Václav Brabec

Juniorský mistr ČR v lodních třídách RS Feva, Cadet i 29er a bronzový medailista z MS RS Feva, ale také jediný český mezinárodní rozhodčí. Vašek se mimo své závodění v lodní třídě RS700 věnuje také lektorské činnosti a vzdělávání rozhodčích. Vaška můžete vidět od roku 2017 rozhodovat mistrovství světa i Evropy, olympijských i neolympijských tříd.

  Václav Brabec

Trenéři a pravidla

Přednáška Vaška Brabce zaměřená na pravidla navazuje na přednášky z předchozích let a věnuje se zejména řešení protestů z pohledu závodníka a trenéra a také řízení závodu. Podrobněji se zaměřuje na části pravidel 3, 4, 5 a dodatek P a T. Struktura je rozdělena na: Vzdělávání závodníka, příprava závodníka, pomoc závodníkovi, zpětná vazba. Vzdělávání trenéra, příprava trenéra, komunikace s komisemi, zpětná vazba

Celý příspěvek >

  23.01.2024   Václav Brabec

Trenéři a pravidla

Přednáška proběhne 23.1. 2024 od 18:00. Přednášku lze absolvovat presenčně na místě, nebo i pomocí on-line přenosu.

Celý příspěvek >

  Václav Brabec

ŠEDIVÁ JE TEORIE...

Přednáška od Vaška Brabce je zaměřená na závodní pravidla a jejich aplikaci v praxi. Václav Brabec, mezinárodní rozhodčí a závodník lodní třídy RS700, vás provede systémem Závodních pravidel jachtingu a na reálných situacích vám předá tipy a triky, jak tyto situace řešit z pohledu pravidel, a to ať už jste v pozici lodě s právem plavby, anebo musíte vyhýbat. Přednáška navazuje na teoretickou přednášku z roku 2022 a je zaměřena převážně na praktické informace a situace, které mohou na vodě nastat.

Celý příspěvek >

  24.01.2023   Václav Brabec

Šedivá je teorie...

Přednáška proběhne 24.1. 2023 od 18:00. Přednášku lze absolvovat presenčně na místě, nebo i pomocí on-line přenosu.

Celý příspěvek >

  Václav Brabec

ZAVODNÍ PRAVIDLA JACHTINGU - ŠTÍT I MEČ

V této interaktivní přednášce vám Vašek Brabec představí základní koncept fungování pravidel jachtingu, poradí vám, jak se v nich vyznat a dozvíte se i tipy a triky, jak tyto znalosti využít na vodě, ale i v případě nouze u protestu. Z přednášky si odnesete informace o tom, k čemu mi je znalost pravidel, jak jsou členěna Závodní Pravidla Jachtingu – jaké jsou tam sekce, jaká jsou nejdůležitější pravidla, která loď je s právem plavby a co je omezení. V neposlední řadě si na názorných ukázkách můžete procvičit, v jakých situacích se uplatňují jednotlivá pravidla.

Celý příspěvek >

Stránka 1 z 2