Vzdělávání

Příspěvky autora

  Václav Brabec

ZAVODNÍ PRAVIDLA JACHTINGU - ŠTÍT I MEČ

V této interaktivní přednášce vám Vašek Brabec představí základní koncept fungování pravidel jachtingu, poradí vám, jak se v nich vyznat a dozvíte se i tipy a triky, jak tyto znalosti využít na vodě, ale i v případě nouze u protestu. Z přednášky si odnesete informace o tom, k čemu mi je znalost pravidel, jak jsou členěna Závodní Pravidla Jachtingu – jaké jsou tam sekce, jaká jsou nejdůležitější pravidla, která loď je s právem plavby a co je omezení. V neposlední řadě si na názorných ukázkách můžete procvičit, v jakých situacích se uplatňují jednotlivá pravidla.

Celý příspěvek >

  25.01.2022   Václav Brabec

Zavodní pravidla jachtingu - štít i meč

Přednáška proběhne 25.1. 2022 od 18:00. Přednášku lze absolvovat presenčně na místě, nebo i pomocí on-line přenosu.

Celý příspěvek >

  14.07.2020   Václav Brabec

Rozhodčí součástí Jachtařské akademie

Projekt Jachtařské akademie doplnil další modul. Vedle vzdělávání jachtařské veřejnosti, závodníků a trenérů si přijdou na své také rozhodčí jachtingu. „Jedním z hlavních cílů práce současné Komise rozhodčích je vzdělávání a dovednostní rozvoj rozhodčích jachtingu. V březnu jsme tak ve spolupráci s Jachtařskou akademií začali testovat znalosti nových i současných rozhodčích prostřednictvím webového rozhraní Jachtařské akademie, dnes spouštíme i závěrečnou část projektu – vzdělávací portál,“ zmiňuje Marek Pavlovský, předseda Komise rozhodčích. Na vzdělávacím portálu tak budou mít rozhodčí doslova na „jednom místě“ všechny pomůcky pro jejich práci (tiskopisy, traťová data, závodní pravidla), ale zároveň si zde budou moci přečíst například články o současných trendech v rozhodování jachtařských závodů. Tento portál je užitečný nejenom pro závodníky, ale i všechny zájemce o Závodní pravidla jachtingu a rozhodování vůbec. Všichni si tak budou například moci vyzkoušet znalostní test o Závodních pravidlech jachtingu. Portál je dostupný na adrese: www.jacht-akademie.cz

Celý příspěvek >

  Václav Brabec

Tiskopisy

V této sekci naleznete všechny tiskopisy, které by Vám mohly být užitečné při rozhodování závodů. Tyto tiskopisy byly přeložené od RYA (britská jachtařská asociace) a v případě, že praxe ukáže, že nám zde něco chybí budeme zde tiskopisy doplňovat.

Celý příspěvek >

  Václav Brabec

Traťová data

V této sekci naleznete traťová data (vzdálenosti, úhly, časování) pro stavbu tratě světově nejrozšířenějších tříd. Tyto data přebíráme od RYA (britská jachtařská federace) a dalších organizací. V průběhu doby, budeme přidávat traťová data dalších lodních tříd.

Celý příspěvek >

Stránka 1 z 1