Aktivity

  14.02.2019   Libor Hošek

Navigační a weather routing systémy

První část

První část se týká obecně navigace, co je k ní potřeba, jak to bylo v historii a v současnosti a co je potřeba pro výpočet optimální trasy. Hodně času je věnováno různým internetovým zdrojům, kde si můžete sehnat informace k polárním diagramům a předpovědi počasí. V posledních pár minutách Libor hovoří o navigačních přístrojích a připojení na loď.

 

Druhá část

Druhá část je věnována typům routingů (jak absolvovat trasu co nejrychleji či nejpohodlněji) a přesnosti výpočtů. Jednotlivé výpočty jsou vždy ukázány prakticky přímo v navigačních aplikacích. Také se dozvíte, jak se připravovat na závod dlouhodobě, těsně před závodem, co dělat při startu a jak počítat se stáčením větru.

 

Třetí část

Poslední část přednášky je věnována tomu, co by měl dobrý navigátor a posádka vědět o počasí. Je zde popsána mořská/denní bríza a pevninská/noční bríza, se kterými je nutné při výpočtech počítat. A také se dozvíte, jaké si určit priority při volbě optimální trasy dle počasí. I v této části jsou jednotlivé příklady ukazovány přímo v navigačních aplikacích.

ŠTÍTKY ČLÁNKU:

MeteoNavigace