Vzdělávání

Příspěvky autora

Libor Hošek

MEDAILONEK - Libor Hošek

Již několik let patří k předním českým navigátorům a odborníkům na navigační systémy a weather routing. Je příznivcem navigačního softwaru Expedition s jehož autorem Nickem Whitem spolupracoval na implementaci přílivových proudů v Messinské úžině. Závodit začal až v dospělosti, nejprve na námořních lodích a poté i na menších okruhových plachetnicích, zejména na Melges 24 a Devoti One. Je kapitánem týmu Benemedo Sailing, se kterým v pozici navigátora dvakrát vyhrál Českou námořní rallye a jednou Velikonoční regatu. Jako navigátor působil krátce také v týmu Giulia, odkud byl v roce 2018 na zkoušku přizván týmem Hebe Sailing do závodu Rolex San Remo – St. Tropez. Vítězství v tomto krátkém prologu mu zajistilo nominaci také v závodech Rolex Palermo – Monte Carlo, kde tým skončil druhý, a Rolex Middle Sea Race, ve kterém loď Hebe V dojela v ORC6 na třetím místě.

  Libor Hošek

Weather routing pro veřejnost, pro závodní týmy

V přednášce od Libora Hoška o weather routingu se naučíte, jak si naplánovat trasu s ohledem na vlivy počasí. Přednáška je rozdělena do dvou částí. V části určené pro všeobecnou jachtařskou veřejnost přednáška představuje volně dostupné ev. nepříliš drahé nástroje a informační zdroje, které Vám pomohou bezpečně plout z bodu A do bodu B nebo se během dovolené na lodi vyhnout nepříjemným překvapením, pokud jde o počasí. V části pro závodní jachtaře je navíc práce s polárním diagramem, jsou probrány zdroje počasí ve formátu grib i jejich spolehlivost, spočítáte si nejrychlejší trasu pro vybranou loď a vyberete plachty na závod s ohledem na očekávané meteorologické podmínky.

Celý příspěvek >

  22.02.2022   Libor Hošek

Weather routing pro veřejnost, pro závodní týmy

Přednáška proběhne 22.2. 2022 od 18:00. Přednášku lze absolvovat presenčně na místě, nebo i pomocí on-line přenosu.

Celý příspěvek >

  Libor Hošek

Navigační a weather routing systémy

Libor Hošek Již několik let patří k předním českým navigátorům a odborníkům na navigační systémy a weather routing. Je kapitánem týmu Benemedo Sailing, se kterým v pozici navigátora dvakrát vyhrál Českou námořní rallye a jednou Velikonoční regatu. Ve své přednášce se zaměřuje na základní principy a nástroje pro analýzu optimální trasy před závodem a v jeho průběhu a na to, jak optimalizovat trasu během závodu podle toho, jaké je počasí.

Celý příspěvek >

Stránka 1 z 1