Vzdělávání

Příspěvky autora

Tonda Mrzílek

Medailonek - Tonda Mrzílek

Tonda jachtingem žije již více než 40 let, začínal na Cadetu s Petrem „Řánem“ Kořanem, o rok později jako kormidelník s bratrem. Od 15 let opět s Řánem na Fireballu jako kormidelník, pak několik let střídali FB a 470, aby spolu dlouhých 23 let plachtili na FB. Podařilo se jim získat titul Mistrů ČR, Pohár ČR, 2 x 9. místo na ME. Jako trenér začínal v rodném klubu YC Neratovice společně s Pepínem Šenkýřem znovu „rozjíždět“ Cadety. S Petrem „Pefim“ Fialou dosáhl titulu Mistra Evropy a 5. místa na MS Cadet. Se svým cadeťáckým týmem postupoval na 420, až si Lenku Mrzílkovou vybrala Lenka Šmídová na OH 2008 v Číně, kde zajely výbornou 7. Mezitím trénoval Optíky v YC CERE a v roce 2004 se stal hlavním trenérem SCM ČSJ. Tuto etapu ukončil po 8 letech, kdy se začal věnovat OH kampani posádky Jája Kořanová-Lenka Mrzílková na 470. V roce 2012 byl vedoucím týmu a koučem Viktora Teplého na OH v Londýně. Od roku 2014 je trenérem Sportovního centra ČSJ pro třídu Optimist. Vypomáhá s tréninkem také Cadetům a dvackařům. Po dobu tří funkčních období byl členem VV ČSJ nejprve jako předseda TMK a později předsedou KVS.

  Tonda Mrzílek

Základní návyky mladých jachtařů a trenérů

Tonda Mrzílek hovoří o základních návycích, který by si měl vytvořit každý jachtař. V další části přednášky se zabývá praktickými zkušenostmi, které Tonda získal při své trenérské praxi.

Celý příspěvek >

  Tonda Mrzílek

Optimist - TECHNIKA JÍZDY

Lodní třída určená pro nejmenší závodníky. Lze na ní závodit od prvních jachtařských krůčků až třeba po mistrovství světa. Geniálně jednoduchá a bezpečná loď. Je dlouhá 2,3 metru a váží jen 35 kg, takže jí snadno odvezete na střeše auta.

Celý příspěvek >

Stránka 1 z 1