Vzdělávání

Příspěvky autora

Petr Fiala

MEDAILONEK - Petr Fiala

Je jedním z nejtalentovanějších mladých jachtařů, který má za sebou řadu úspěchů. Petr jako jediný v historii českého jachtingu vyhrál Mistrovství Evropy v juniorské lodní třídě Cadet. Připravoval se na OH 2012 v nejrychlejší olympijské třídě 49er. Ve třídě D-One se stal vicemistrem světa. V současné době se jezdí na lodní třídě Melges 24 a věnuje se námořnímu Jachtingu, kde jezdí za Morgan Sailing team.

  Petr Fiala

Shrnutí taktiky a strategie v okruhovém závodě

Petr Fiala je talentovaný závodník, který jako jediný v historii českého jachtingu vyhrál Mistrovství Evropy v juniorské lodní třídě Cadet. Připravoval se na OH 2012 v nejrychlejší olympijské třídě 49er. V současné době se věnuje trénování, jezdí na lodní třídě Melges 24 a také námořní regaty. Přednáška je věnována strategii a taktice, trimu, technice a přípravě a je zaměřena na situace, kdy se závodník musí rozhodovat na vodě.

Celý příspěvek >

  Petr Fiala

Melges 24 - technika jízdy

Melges 24 byl oficiálně představen v roce 1993. Po čtyřech letech se konalo první mistrovství světa těchto lodí v Anglii a na start se postavilo krásných 98 posádek. Je to je jedinečná one-design loď a její obliba ve světě i u nás stále roste. Celkem bychom se mohli dopočítat kolem osmi set lodí po celém světě. Má dvě základní plachty, genaker a ovládání není ve své podstatě vůbec složité.

Celý příspěvek >

  Petr Fiala

Taktika a strategie při závodě

Petr Fiala vás provede taktikou a strategií před závodem a při závodě. Na co všechno musí závodník myslet a jak nejlépe udělat jednotlivé manévry, aby si získal co nejlepší pozici a ztratil co nejméně.

Celý příspěvek >

Stránka 1 z 1