Vzdělávání

Příspěvky autora

David Křížek

Medailonek - David Křížek

Závodnímu jachtingu se věnuje od 10 let, ale jinak tento sport provozuje již od raného dětství. Za svoji kariéru získal 42 medailí z Mistrovství ČR v různých lodních třídách z toho 26 mistrovských titulů. Zúčastnil se celé řady velkých mezinárodních závodů a stal se členem SECTOR No Limits, sdružení nejextrémnějších sportovců světa. Celkem 4 krát přeplul Atlantický oceán. V závodě osamělých mořeplavců přes oceán Transat 6,50 vybojoval bronzovou medaili. Trénoval stříbrnou medailistku Lenku Šmídovou. Budoucnost jachtingu vidí ve foilování a nyní závodí na katamaranu Flying Phantom.

  23.02.2021   David Křížek

On-line přednáška: Budoucnost jachtingu

Dne 23. února 2021, se uskuteční on-line přednáška Davida Křížka s názvem: Budoucnost jachtingu.

Celý příspěvek >

  David Křížek

Mediální prezentace

Velmi zajímavá přednáška od Davida Křížka o tom, jak se může závodník mediálně prezentovat a vydělat si tím na své závody a fungování. Ve třech videích se dozvíte o marketingu a mediální prezentaci celkově, o tiskových zprávách a o různých formách propagace.

Celý příspěvek >

  David Křížek

Nové trendy v jachtingu - Foilování

V poslední době se jachtařská veřejnost dělí na dva tábory. Jeden tábor je převážně zastáncem tradičního jachtingu a ten druhý vidí budoucnost v nových technologiích a především foilování. Co to vlastně to foilování je, jaká je jeho historie, současnost a budoucnost, nám prozradí David Křížek, který právě foilování podporuje a snaží se prosadit nejen u nás, ale i ve světě.

Celý příspěvek >

  David Křížek

TAKTIKA A STRATEGIE V JACHTINGU

David Křížek je zkušený jachtař, který se tomuto sportu věnuje od dětství a v různých lodních třídách získal několik desítek medailí. Přednáška se týká taktiky a strategie v jachtingu. Přednáška o této tématice byla už sice natočena, David to ale uchopil zase trochu jinak a zaměřuje se především na co se má závodník soustředit, v jakém poměru řešit strategii a taktiku a jak se rozhodovat v závodech na konkrétních vodních plochách.

Celý příspěvek >

  David Křížek

29er - Technika jízdy

Dvouposádkový skiff 29er byl představen v Evropě koncem roku 1998 a velmi rychle se rozšířil mezi mladé jachtaře. Loď je vybavena třemi plachtami - hlavní, kosatka a spinnaker. Moderní konstrukční řešení pomohly této lodi, aby si získala svoji oblibu právě díky rychlosti, dynamice a dopřála jachtařům adrenalinové zážitky. 29er je vhodný jako přestup mezi dětskou lodní třídou Optimist nebo Cadet a jeho větsím bratrem - olympijským skiffem 49er.

Celý příspěvek >

Stránka 1 z 1