Vzdělávání

Zajímavosti

  Martin Trčka

SSL Gold Cup 2023

Přednáška je tentokrát pod taktovkou Tomáše Viky, který je juniorským vicemistrem Evropy na Finnu, několikanásobným mistrem ČR a vedl olympijskou kampaň pro Londýn 2012 a Rio 2016 a Martina Trčky, který je dvojnásobným olympijským účastníkem, 3x se zúčastnil závodu Sydney to Hobart a je několikanásobným mistrem světa v různých třídách. Přednáška se zaměřuje na „fotbalové“ mistrovství světa v jachtingu a dozvíte se, jaký je koncept SSL Gold Cupu, vše o kvalifikačním závodě, jak probíhalo skládání týmu, trénink a financování a také informace o samotném závodě a jeho organizaci.

Celý příspěvek >

  Milan Koláček

Rolex FastNet 2023

Přednáška je vedena Milanem Koláčkem a Milanem Tomkem, kteří se oba zúčastnili prestižního závodu Rolex Faastnet Race v roce 2023 Milan Koláček se účastnil na pozici co-skippera na palubě foilující lodi třídy IMOCA společně s G. Carlo Pedotem - účastníkem Vendeé Globe. Po dramatickém průběhu se jim podařilo dokončit závod na 14 místě. Trasu dlouhou 809 mil zvládli za 2 dny, 10 hodin a 59 minut. Oproti tomu Milan Tomek jel s několikačlennou posádkou na menší lodi a na závod se společně připravovali pouze 1 den. Je tedy zajímavé si poslechnout srovnání těchto dvou pohledů a zkušeností.

Celý příspěvek >

  Patrik Hrdina

Nové trendy ve Windsurfingu

Přednáškou vás provedou Jan Skřepek, prezident ČWA a reprezentační trenér SPS Techno 293 a Patrik Hrdina, který je desetinásobným mistrem republiky ve windsurfu a jediný český závodník, který vyzkoušel všechny typy windsurfů na závodní úrovni. Oba se věnují práci s mládeží a windsurfing je pro ně velkou vášní. Přednáška se zaměřuje na technologie a vývoj materiálu, wing foil a jeho závodní budoucnost.

Celý příspěvek >

  Jan Skřepek

CESTA NA OH V PAŘÍŽI V OLYMPIJSKÉ TŘÍDĚ IQFOIL

Jan Skřepek, prezident české windsurfingové asociace a reprezentační trenér SPS Techno 293, vám v této přednášce přiblíží specifika nové olympijské třídy IQ Foil a cestu na OH. Dalším obsahem přednášky je: ideální věk pro začátky windsurfingu, rozdíly mezi windsurfingem a jachtingem a kouzlo úspěchu českých dívek.

Celý příspěvek >

  Michal Krysta

SÓLOVÝ ZÁVOD PŘES ATLANTIK – GLOBE 5.80 TRANSAT 2021

Michal Krysta si postavil závodní jachtu nové lodní třídy Globe 5.8 z překližky a vyrazil s ní na sólový závod přes Atlantik. To byl hlavní cíl projektu Across the Horizon. Na podzim 2021 se podařilo projekt dotáhnout do zdárného konce a ze závodu Globe 5.80 Transat si přivezl krásné druhé místo. 3800 mil sólo na jachtě dlouhé 5.8 m. Jak se taková loď staví? S čím vším musel při závodě bojovat? To vše se dozvíte v této zajímavé přednášce plné fotek a videí.

Celý příspěvek >

Stránka 1 z 2