Vzdělávání

Filtrace

  Tomáš Pošepný, Štěpán Novotný, Eva Skořepová

Tréninkový deník Yarmill

Seminář o tréninkovém deníku Yarmil.

Celý příspěvek >

  Karel Lavický

Příprava na olympijské hry v Tokiu a jejich průběh

Karel Lavický je několikanásobný mistr České republiky ve windsurfingu, který reprezentoval Českou republiku už na třech Olympiádách – poprvé v roce 2012. V přednášce mluví o logistice a přípravě na Olympiádu do Tokia. První přípravy v roce 2020 a následně v roce 2021. Jak pandemie ovlivnila logistiku, plány a trénink před Olympiádou a jak to nakonec v Tokiu vypadalo doopravdy? Co všechno bylo nutné absolvovat před odjezdem a po příjezdu na místo. Co byla jejich každodenní rutina? A odpovědi na mnoho dalších otázek spojených s touto největší sportovní akcí roku.

Celý příspěvek >

  Libor Hošek

Weather routing pro veřejnost, pro závodní týmy

V přednášce od Libora Hoška o weather routingu se naučíte, jak si naplánovat trasu s ohledem na vlivy počasí. Přednáška je rozdělena do dvou částí. V části určené pro všeobecnou jachtařskou veřejnost přednáška představuje volně dostupné ev. nepříliš drahé nástroje a informační zdroje, které Vám pomohou bezpečně plout z bodu A do bodu B nebo se během dovolené na lodi vyhnout nepříjemným překvapením, pokud jde o počasí. V části pro závodní jachtaře je navíc práce s polárním diagramem, jsou probrány zdroje počasí ve formátu grib i jejich spolehlivost, spočítáte si nejrychlejší trasu pro vybranou loď a vyberete plachty na závod s ohledem na očekávané meteorologické podmínky.

Celý příspěvek >

  Petr Ondráček

Bezpečně na moři s Colregem a elektronikou

Přednáška se zabývá problematikou praktických aplikací některých ustanovení zásadního dokumentu Mezinárodní námořní organizace IMO – „Úmluva o mezinárodních pravidlech pro zabránění srážkám na moři“ (Colreg) při používání současných elektronických přístrojů a systémů na rekreačních námořních lodích.

Celý příspěvek >

  Kateřina Staňková

NEHODY NA MOŘI A ORGANIZACE ZÁCHRANY

Jachting je v zásadě velmi bezpečný sport, ale ani na moři se někdy nevyhneme nehodám. Na přednášce se probírá, jak řešit některé závažné situace a jaké máme možnosti pro přivolání pomoci. Dozvíte se také něco o záchranných systémech na moři, a jak to vlastně funguje se záchranou života a majetku.

Celý příspěvek >

Stránka 2 z 17