Vzdělávání

  11.09.2019   Ondra Teplý

Škola jachtingu s ONDROU TEPLÝM

PLACHTĚNÍ NA VODĚ snadno a rychle

Jachting není jenom o opalování se na palubě a popíjení drinků. Proto jsme si odchytly našeho nadějného mladého jachtaře Ondru Teplého, se kterým jsme si pěkně přehledně prošli jednotlivé manévry, kurzy a vůbec všechno, co bys měl znát, abys mohl poprvé vyplout.

 

ZÁKLADY JACHTINGU pro začátečníky

Jachting asi všichni známe minimálně z fotek nebo z televize. Ale málokdo už třeba ví, jaké jsou jednotlivé lodní třídy nebo jaké jsou různé typy lodí. Proto jsme se rozhodli odchytnout našeho nadějného jachtaře Ondřeje Teplého, se kterým vám některé tyto informace ukážeme přehledně na jednom místě, tedy v našem playlistu na YouTube samozřejmě.

 

LOĎ A OBLEČENÍ na jachting

Co na sebe, když se chystám vyplout? Jako u všech ostatních sportů to samozřejmě není jen o tom, jestli mám vše potřebné, ale jak u toho vypadám :-) S českým jachtařem Ondrou Teplým jsme se ovšem tentokrát soutředili spíš na to, abyste na nic nezapomněli.

 

PRAVIDLA CHOVÁNÍ na lodi pro všechny!

Voda je živel a rozhodně není radno podceňovat její sílu. Těchhle 8 bodů si dobře zapiš za uši a budeš na vodě jako doma.

 

LODNÍ UZLE nejen pro jachting

Kolik uzlů si pamatujete ze skautského tábora a jste schopni je udělat? My přesně 0 a proto jsme se rozhodli, že když už máme u sebe nadějného českého jachtaře Ondru Teplého, že si s ním uděláme takové malé opáčko.

 

OLYMPIJSKÝ JACHTING konečně přehledně

Už víš, jak se startuje olympijská regata? Jakým způsobem se pozná, kdo je ve vedení? Nebo jak se vlastně spočítá, kdo získá olympijskou medaili? Ondra Teplý nám to všechno shrnul pěkně přehledně.

ŠTÍTKY ČLÁNKU:

Obecný základ