Námořní jachting

Filtrace

  Johanka Nápravníková Kořanová

Zásobník cviků pro kondiční tréninky

V následujícím příspěvku naleznete několik instruktážních videí s komentářem k provádění silových cviků.

Celý příspěvek >

  Jiří Zindulka

Jak si správně převzít loď

Každá plavba na charterové plachetnici začíná jejím převzetím. Převzetí je nesmírně důležitá a často podceňovaná akce, jíž je nutné věnovat potřebnou pozornost a přiměřené množství času. Důležité je i pojištění, které je podmínkou bezpečné a klidné plavby. Jirka Zindulka vám předá své zkušenosti ohledně přebírání lodi a vybrání správného pojištění. Jirka vlastnil a provozoval charterovou flotilu v Chorvatsku a Itálii a za 30 let si půjčoval a přebíral stovky lodí. Při vracení lodí se setkal se všemi možnými fintami, jejichž cílem bylo připravit ho neoprávněně o peníze. Řešil desítky případů, kdy jeho zákazníky chtěla nějaká charterová společnost připravit o peníze za škody, které nezpůsobili.

Celý příspěvek >

  Martin Trčka

SSL Gold Cup 2023

Přednáška je tentokrát pod taktovkou Tomáše Viky, který je juniorským vicemistrem Evropy na Finnu, několikanásobným mistrem ČR a vedl olympijskou kampaň pro Londýn 2012 a Rio 2016 a Martina Trčky, který je dvojnásobným olympijským účastníkem, 3x se zúčastnil závodu Sydney to Hobart a je několikanásobným mistrem světa v různých třídách. Přednáška se zaměřuje na „fotbalové“ mistrovství světa v jachtingu a dozvíte se, jaký je koncept SSL Gold Cupu, vše o kvalifikačním závodě, jak probíhalo skládání týmu, trénink a financování a také informace o samotném závodě a jeho organizaci.

Celý příspěvek >

  Milan Koláček

Rolex FastNet 2023

Přednáška je vedena Milanem Koláčkem a Milanem Tomkem, kteří se oba zúčastnili prestižního závodu Rolex Faastnet Race v roce 2023 Milan Koláček se účastnil na pozici co-skippera na palubě foilující lodi třídy IMOCA společně s G. Carlo Pedotem - účastníkem Vendeé Globe. Po dramatickém průběhu se jim podařilo dokončit závod na 14 místě. Trasu dlouhou 809 mil zvládli za 2 dny, 10 hodin a 59 minut. Oproti tomu Milan Tomek jel s několikačlennou posádkou na menší lodi a na závod se společně připravovali pouze 1 den. Je tedy zajímavé si poslechnout srovnání těchto dvou pohledů a zkušeností.

Celý příspěvek >

  Jan Hirnšal

Strategie a taktika v závodě

Přednáška se věnuje dvou pojmům, kterými jsou strategie a taktika. Jsou to dva rozdílné obory, které spolu ale úzce souvisí a pro závod jsou stejně důležité jako správně připravit loď, posádku nebo správně trimovat plachty. Přednáška je tedy pomyslně rozdělena do dvou částí, kdy se v první části hovoří o strategii a v druhé o taktice.

Celý příspěvek >

Stránka 1 z 12