Vzdělávání

  28.02.2020   Fabrizio Lazzerini

Nahlédnutí do práce úspěšného trenéra v Torbole

Přednáška je zaměřena na organizaci a metodiku tréninku mladých jachtařů v klubu, přípravy tréninkových plánů, náplně tréninkových jednotek, fyzické přípravy, stravování, regenerace i koučování při regatách.

První část

V první části se Fabrizio představuje a hovoří o tom, jak si nastavil práci v klubu, ve kterém působí již 5 let, jak pracuje se závodníky a které činnosti si s nimi musí zvládat. Pro představu zde ukazuje tabulky s aktivitami na rok 2020. Modré jsou tréninky na vodě a v tělocvičně, červeně italské regaty, žlutě fyzické testy a zeleně cestování. Vše se organizuje tak, aby to umožnilo účast závodníka na mistrovství. Dozvíte se také o tom, jak probíhá nastavování cílů, jak probíhají tréninky v zimě či v létě a jaké jsou přípravy před závodem a aktivity po závodě.

 

Druhá část

Ve druhé části se dozvíte o začátcích Fabrizia, kdy se učil hodně od svého trenéra. Aby mohl také trénovat, musel napsat práci, která pojednávala o jednotlivých aktivitách, které si musí trenér se svým svěřencem nastavit. Z této práce se zaměřuje v přednášce na zařízení na měření vyvinuté síly, které si sám navrhnul a zkonstruoval a říká, že by si ho mohl zkonstruovat každý. Na konci zobrazuje zimní plán z roku 2019, který je velice podobný tomu na rok 2020.

 

Třetí část

Třetí část je věnována převážně záběrům z tréninků. Fabrizio vždy jezdí za závodníky na člunu a po každém tréninku okomentuje jeho chyby. Na člunu sedí většinou i další člověk, který se má vždy možnost také vyjádřit a tím mohou závodníci i trenéři společně růst. Fabrizio zde také přibližuje systém podpory svého klubu závodníkům. Jelikož výdaje mohou být často dost vysoké, snaží se klub závodníky částečně finančně podporovat. Zohledňují účast na trénincích, výsledky v závodech a výsledky ve škole.