Jan Skřepek, prezident české windsurfingové asociace a reprezentační trenér SPS Techno 293, vám v této přednášce přiblíží specifika nové olympijské třídy IQ Foil a cestu na OH. Dalším obsahem přednášky je: ideální věk pro začátky windsurfingu, rozdíly mezi windsurfingem a jachtingem a kouzlo úspěchu českých dívek.
Celý příspěvek >Poslechněte si, jak může posádka ovlivnit výkon plachty na základě studií. Obsahem přednášky je houpaný obrat, S-turns technika a Sail flicking prozkoumané v laboratoři. Jedná se o výběr z disertační práce "Nestabilní aerodynamika jachtařských manévrů a kinetických technik" Rileyho R. Schutta na Cornell University. Tyto techniky jsou uplatnitelné na malých okruhových plachetnicích, kde je významná váha posádky a díky změnám polohy posádky můžeme měnit aerodynamiku na plachtách.
Celý příspěvek >Tomáš Musil je 31násobný mistr republiky v jachtingu, dvojnásobný mistr Evropy, vícemistr světa a šéftrenér jachtařského týmu ČR na OH v Pekingu. Obsahem jeho přednášky jsou ovládácí prvky nastavení plachet, základy trimu kostaky, hlavní plachty a nastavení trysky mezi kosatkou a hlavní plachtou. Přednáška je zaměřena na velké okruhové lodě. Většina principů se dá ale přenést i na malé okruhové lodě.
Celý příspěvek >Přednáška od Vaška Brabce je zaměřená na závodní pravidla a jejich aplikaci v praxi. Václav Brabec, mezinárodní rozhodčí a závodník lodní třídy RS700, vás provede systémem Závodních pravidel jachtingu a na reálných situacích vám předá tipy a triky, jak tyto situace řešit z pohledu pravidel, a to ať už jste v pozici lodě s právem plavby, anebo musíte vyhýbat. Přednáška navazuje na teoretickou přednášku z roku 2022 a je zaměřena převážně na praktické informace a situace, které mohou na vodě nastat.
Celý příspěvek >Karel Lavický je několikanásobný mistr České republiky ve windsurfingu, který reprezentoval Českou republiku už na třech Olympiádách – poprvé v roce 2012. V přednášce mluví o logistice a přípravě na Olympiádu do Tokia. První přípravy v roce 2020 a následně v roce 2021. Jak pandemie ovlivnila logistiku, plány a trénink před Olympiádou a jak to nakonec v Tokiu vypadalo doopravdy? Co všechno bylo nutné absolvovat před odjezdem a po příjezdu na místo. Co byla jejich každodenní rutina? A odpovědi na mnoho dalších otázek spojených s touto největší sportovní akcí roku.
Celý příspěvek >