Vzdělávání

Pravidla

  Martin Soušek

Závodní pravidla přehledně

Martin je národní rozhodčí pro řízení závodů, soudce a národní rozhodčí – UMPIRE. Od roku 2007, kdy se začala evidovat aktivita rozhodčích na webu ČSJ, působil ve všech možných funkcích na 498 závodech, a to včetně funkce hlavního rozhodčího na Mistrovství světa LT Splash, Mistrovství Evropy v LT Tornado atd., počet Mistrovství ČR je ve stovkách. Přednáška je věnována pravidlům závodního jachtingu, obsahem je celý proces od zahájení závodu do jeho ukončení – to, co závodníka v jednotlivých fázích potká a čemu musí věnovat pozornost.

Celý příspěvek >

  Petr Ondráček

Dodržování pravidel COLREG u osamělé plavby

Pokud se hodláte plavit sami (osamělá plavba), tak musíte řešit i otázku zabezpečení plavby v době, kdy budete spát nebo něco dělat v podpalubí. Problémem totiž je, jak naplnit příslušná ustanovení Úmluvy o mezinárodních pravidlech pro zabránění srážkám na moři 1972 (známé také jako COLREGs 72nebo zkráceně COLREG - Convention on the International Regulations for Preventing Collisions at Sea, 1972 ve smyslu dalších změn).

Celý příspěvek >

  Petr Ondráček

COLREG 72

COLREG 72 – Úmluva o mezinárodních pravidlech pro zabránění srážkám na moři Moře a oceány jsou dopravní cestou a proto tak jako na souši nebo na jezerech či řekách musí i zde být bezpečnost lidí i dopravního prostředku svázana jak s psanými, tak nepsanými pravidly. Ty platí v okamžiku, kdy položíme loď na vodu a vyplujeme.

Celý příspěvek >

Stránka 1 z 1