Lodní elektronické a navigační přístroje se liší nejen podle značky výrobce, ale hlavně podle toho, k jakému účelu jste si loď pořídili. Přednáška se zaměřuje na současnou nabídku navigačních přístrojů na trhu a také na podpůrné navigační aplikace. Dozvíte se, jak postavit jednoduchou síť, základy kalibrace a jak případně získávat data pro vaše externí zařízení (PC, tablety, hodinky).
Celý příspěvek >Přednáška se zabývá tím, jak funguje navigace, jaké jsou její limity nebo jaké jsou nejlepší navigační přístroje. Obsahem jsou také příklady metodologie navigace a nejčastější navigační omyly. Z jeho praxe je zde uvedeno několik příkladů a je také ozvláštněna tím, že jsou zde ukázány příklady na plavbě, která se konala v době přednášky, takže data jsou aktuální a můžeme vidět, jak navigace doopravdy funguje.
Celý příspěvek >Karel Lavický se v přednášce zaměřuje na svou cestu na Olympijské hry v Tokiu, na které se kvalifikoval v září 2019. Hovoří o faktorech, na které je nejdůležitější se zaměřit, aby měl jachtař šanci se na OH vůbec dostat.
Celý příspěvek >Velmi zajímavá přednáška od Davida Křížka o tom, jak se může závodník mediálně prezentovat a vydělat si tím na své závody a fungování. Ve třech videích se dozvíte o marketingu a mediální prezentaci celkově, o tiskových zprávách a o různých formách propagace.
Celý příspěvek >K zásadním prvkům, které přispívají k bezpečnosti plaveb, je bezpochybně aktuální a spolehlivá předpověď počasí. Ne vždy však je při plavbě k dispozici profesionální předpověď a i když je, tak často je nutné provádět její doplnění nebo korekce ze znalosti a vývoje lokální situace. Pro jachtaře je nutné být schopen tvorby vlastní předpovědi.
Celý příspěvek >