Vzdělávání

Filtrace

  Jaroslav Foršt

DOVOLENÁ NA JACHTĚ 6

NEBEZPEČNÉ OKAMŽIKY, ZÁKLADY BEZPEČNOSTI NA MOŘI A V PŘÍSTAVU. Nedá se nic dělat, dovolená na jachtě je aktivní dovolená a jako taková v sobě může skrývat prvky určitého rizika. Co dělat, a co naopak nedělat, abyste si vlastní neopatrností nezkazili dovolenou, si povíme v následující kapitole.

Celý příspěvek >

  Jaroslav Foršt

DOVOLENÁ NA JACHTĚ 5

PLAVBA NA MOŘI, konečně jsme zvládli úskalí skoro všech manévrů v marině, kapitán zavelel „mooring do vody“, loď se propletla uličkami mezi moly a před vámi se konečně rozprostřelo moře. Obzor se roztáhnul, mraky se staly větší a nebe bylo najednou všude.

Celý příspěvek >

  Jan Skřepek

CESTA NA OH V PAŘÍŽI V OLYMPIJSKÉ TŘÍDĚ IQFOIL

Jan Skřepek, prezident české windsurfingové asociace a reprezentační trenér SPS Techno 293, vám v této přednášce přiblíží specifika nové olympijské třídy IQ Foil a cestu na OH. Dalším obsahem přednášky je: ideální věk pro začátky windsurfingu, rozdíly mezi windsurfingem a jachtingem a kouzlo úspěchu českých dívek.

Celý příspěvek >

  Tomáš Musil

VLIV POHYBU POSÁDKY OKRUHOVÉ PLACHETNICE NA VÝKON PLACHTY

Poslechněte si, jak může posádka ovlivnit výkon plachty na základě studií. Obsahem přednášky je houpaný obrat, S-turns technika a Sail flicking prozkoumané v laboratoři. Jedná se o výběr z disertační práce "Nestabilní aerodynamika jachtařských manévrů a kinetických technik" Rileyho R. Schutta na Cornell University. Tyto techniky jsou uplatnitelné na malých okruhových plachetnicích, kde je významná váha posádky a díky změnám polohy posádky můžeme měnit aerodynamiku na plachtách.

Celý příspěvek >

  Tomáš Musil

TRIM PLACHET- PODROBNĚ

Tomáš Musil je 31násobný mistr republiky v jachtingu, dvojnásobný mistr Evropy, vícemistr světa a šéftrenér jachtařského týmu ČR na OH v Pekingu. Obsahem jeho přednášky jsou ovládácí prvky nastavení plachet, základy trimu kostaky, hlavní plachty a nastavení trysky mezi kosatkou a hlavní plachtou. Přednáška je zaměřena na velké okruhové lodě. Většina principů se dá ale přenést i na malé okruhové lodě.

Celý příspěvek >

Stránka 3 z 19