Vzdělávání

Příspěvky autora

Jaroslav Foršt

Medailonek - Jaroslav Foršt

Nakladatel a šéfredaktor jachtařského nakladatelství IFP Publishing (http://www.ifp-publishing.cz/), stejně jako principál Krásy jachtingu, webového magazínu pro jachtaře. Autor několika jachtařských publikací, neúnavný propagátor plaveb na moři a také, mimo jiné, držitel britského titulu RYA Yachtmaster získaného ve skotských vodách. Pokud není v redakci, najdete jej na palubě plachetnice Gaia, se kterou v roli kapitána brázdí řecká moře po většinu jachtařské sezóny.

  Jaroslav Foršt

DOVOLENÁ NA JACHTĚ 7

OBLÍBENÉ DESTINACE A OBLÍBENÉ ZVYKY. Tak. V minulé kapitole jsme hráli trošku na vážnější strunu, podívejme se nyní, kam se vlastně můžeme vydat jachtit. Vzhledem k tomu, že většinu zemského povrchu tvoří moře, je možností skutečně nepřeberně.

Celý příspěvek >

  Jaroslav Foršt

DOVOLENÁ NA JACHTĚ 6

NEBEZPEČNÉ OKAMŽIKY, ZÁKLADY BEZPEČNOSTI NA MOŘI A V PŘÍSTAVU. Nedá se nic dělat, dovolená na jachtě je aktivní dovolená a jako taková v sobě může skrývat prvky určitého rizika. Co dělat, a co naopak nedělat, abyste si vlastní neopatrností nezkazili dovolenou, si povíme v následující kapitole.

Celý příspěvek >

  Jaroslav Foršt

DOVOLENÁ NA JACHTĚ 5

PLAVBA NA MOŘI, konečně jsme zvládli úskalí skoro všech manévrů v marině, kapitán zavelel „mooring do vody“, loď se propletla uličkami mezi moly a před vámi se konečně rozprostřelo moře. Obzor se roztáhnul, mraky se staly větší a nebe bylo najednou všude.

Celý příspěvek >

  Jaroslav Foršt

DOVOLENÁ NA JACHTĚ 4

KONEČNĚ VYPLOUVÁME, všechno vaše snažení a těšení vyústilo v tolik očekávaný okamžik. Vyplutí. Jaké to bude? Co všechno zažijeme? Takové a podobné otázky se vám honí hlavou, zatímco kapitán připravuje loď k odplutí, lodní motor se zahřívá na volnoběžných otáčkách a na obzoru jsou k tušení mořské dálavy.

Celý příspěvek >

  Jaroslav Foršt

DOVOLENÁ NA JACHTĚ 3

JAK TO CHODÍ NA LODI, vyzbrojeni teoretickými znalostmi z předchozích kapitol, vrhněme se již přímo do víru událostí, které předcházejí samotné plavbě. Řekneme si, jak to na lodi chodí, jako to chodí v maríně, jak se na lodi bydlí a spoustu dalších užitečných věcí.

Celý příspěvek >

Stránka 1 z 2