Vzdělávání

Dovolená na jachtě

  Jiří Zindulka

Jak si správně převzít loď

Každá plavba na charterové plachetnici začíná jejím převzetím. Převzetí je nesmírně důležitá a často podceňovaná akce, jíž je nutné věnovat potřebnou pozornost a přiměřené množství času. Důležité je i pojištění, které je podmínkou bezpečné a klidné plavby. Jirka Zindulka vám předá své zkušenosti ohledně přebírání lodi a vybrání správného pojištění. Jirka vlastnil a provozoval charterovou flotilu v Chorvatsku a Itálii a za 30 let si půjčoval a přebíral stovky lodí. Při vracení lodí se setkal se všemi možnými fintami, jejichž cílem bylo připravit ho neoprávněně o peníze. Řešil desítky případů, kdy jeho zákazníky chtěla nějaká charterová společnost připravit o peníze za škody, které nezpůsobili.

Celý příspěvek >

  Jaroslav Foršt

DOVOLENÁ NA JACHTĚ 7

OBLÍBENÉ DESTINACE A OBLÍBENÉ ZVYKY. Tak. V minulé kapitole jsme hráli trošku na vážnější strunu, podívejme se nyní, kam se vlastně můžeme vydat jachtit. Vzhledem k tomu, že většinu zemského povrchu tvoří moře, je možností skutečně nepřeberně.

Celý příspěvek >

  Jaroslav Foršt

DOVOLENÁ NA JACHTĚ 6

NEBEZPEČNÉ OKAMŽIKY, ZÁKLADY BEZPEČNOSTI NA MOŘI A V PŘÍSTAVU. Nedá se nic dělat, dovolená na jachtě je aktivní dovolená a jako taková v sobě může skrývat prvky určitého rizika. Co dělat, a co naopak nedělat, abyste si vlastní neopatrností nezkazili dovolenou, si povíme v následující kapitole.

Celý příspěvek >

  Jaroslav Foršt

DOVOLENÁ NA JACHTĚ 5

PLAVBA NA MOŘI, konečně jsme zvládli úskalí skoro všech manévrů v marině, kapitán zavelel „mooring do vody“, loď se propletla uličkami mezi moly a před vámi se konečně rozprostřelo moře. Obzor se roztáhnul, mraky se staly větší a nebe bylo najednou všude.

Celý příspěvek >

  Jaroslav Foršt

DOVOLENÁ NA JACHTĚ 4

KONEČNĚ VYPLOUVÁME, všechno vaše snažení a těšení vyústilo v tolik očekávaný okamžik. Vyplutí. Jaké to bude? Co všechno zažijeme? Takové a podobné otázky se vám honí hlavou, zatímco kapitán připravuje loď k odplutí, lodní motor se zahřívá na volnoběžných otáčkách a na obzoru jsou k tušení mořské dálavy.

Celý příspěvek >

Stránka 1 z 2